קבלן רשום

לפעמים אין מנוס מלבצע שיפוצים בבית. פעם זה קיר שצריך לשבור על מנת להרחיב את המרפסת, ופעם יש צורך להוסיף עוד קומה או להחליף ריצוף. עבודות אלה ואחרות מלווה קבלן שיפוצים מקצועי. הוא דואג לסכם מראש את כל העבודות שיש לבצע, מפקח על מהלך הבנייה והשיפוצים ומוודא שהשיפוצניקים עומדים בלוח הזמנים. הקבלן הוא איש המקצוע המוביל את עבודות השיפוץ, ולכן חשוב לבחור בקבלן רשום.

מיהו קבלן רשום?

קבלן רשום הוא למעשה קבלן שיש לו הסמכה מיוחדת וניסיון של 5 שנים לפחות בתחום השיפוצים. קבלן מסוג זה נחשב לאמין יותר, שכן הוא הוא החל את דרכו כקבלן ללא ניסיון, ולאחר מכן השתפשף קצת יותר בתחום. על מנת לקבל דרגה של קבלן רשום, על קבלן השיפוצים לעמוד בתנאים הבאים:

  • בוגר בית ספר להנדסאים בתחום הנדסת בניין.
  • בעל ניסיון בשטח של 5 שנים לפחות.
  • מעבר של הכשרה מיוחדת בתחום העיסוק שלו.
  • עמידה בהצלחה במבחן ההסמכה ורישום בפנקס הקבלנים.

מדוע חשוב כל כך לפנות לקבלן רשום?

התנאים שראינו כאן, מראים לנו מדוע כדאי לנו להעדיף את הקבלן הרשום על פני קבלן בלתי רשום. מלבד הניסיון רב השנים, הקבלן עובר הכשרה מיוחדת, עומד בהצלחה בבחינה ומקבל את ההסמכה שלו, כך ששמו רשום בפנקס הקבלנים. כאשר עובדים עם קבלן רשום, יכולים להיות סמוכים ובטוחים שעבודות השיפוץ והבנייה מבצוצעות על הצד הטוב ביותר. כדאי במיוחד לעבוד עם קבלן שיפוצים רשום, אם אתם מתכוונים לבצע עבודות מורכבות כמו החלפת תשתיות (דוגמת אינסטלציה או תאורה), בנייה והריסה של קירות או ריצוף. אך מעבר לעובדה שאתם מחפשים קבלן רשום, כדאי לבדוק מאפיינים שונים. לדוגמה, האם מדובר בקבלן שיפוצים מומלץ ואהוב? אילו עבודות מבצע הקבלן? כלומר, האם הוא מתמחה בעבודות שאתם צריכים לבצע במקום המגורים שלכם?

איך יודעים שהקבלן הרשום באמת טוב?

כעיקרון, לא קיימת כל התחייבות מצד קבלן רשום לביצוע עבודה איכותית, אך פנייה לקבלן כזה מעלה את הסיכויים לקבל בחזרה בית מסודר ומאורגן שבו הכול עובד כמו שצריך. מעבר לבדיקת הקבלן הרשום במשרד השיכון, ניתן לבצע בדיקות משלכם ולראות אם מדובר בקבלן שיפוצים אמין.

דבר ראשון, היפגשו עם קבלן השיפוצים לפגישה ראשונית והכינו מראש שאלות. שימו לב איך מתנהל הקבלן בהמהלך הפגישה. האם הוא סבלני? האם הוא עונה על השאלות שלכם במקצועיות? האם אתם מרגישים בנוח לפנות אליו? לאחר מכן, עליכם לסכם עמו את כל העבודות שיתבצעו ולחתום על החוזה. אך לפני שאתם חותמים על המסמך, כדאי שתעברו עליו היטב על מנת לראות אם לא נפלו בו טעויות. ולבסוף, כאשר הקבלן יוצא לדרך ומפעיל את השיפוצניקים המבצעים את העבודה, מומלץ לעקוב אחר השינויים המתבצעים בבית, לראות אם הכול עובד כמו שצריך ואם כולם עומדים בלוח הזמנים.

גלילה למעלה